Současná „technická“ doba s sebou přináší i možnosti a neomezené prostředky pro vzdělávání se a seberozvoj. V rámci on-line jógové TV Jóga Virtual jsme pro vás připravili výukové workshopy (semináře), které jsou určené pro všechny zájemce z řad studentů jógy nebo široké veřejnosti, kteří mají zájem rozvinout a prohloubit konkrétní jógové téma.

V rámci 60–75 minut strávíte s lektorem čas, ve kterém při sledování videa a instrukcí proniknete do problematiky daného tématu. Věříme, že on-line vzdělávání, vám pomůže pochopit jógovou problematiku a zefektivnit váš studijní čas.

Workshopy

V této workshopové lekci se dozvíte, co jsou energetické zámky - bandhy. Kde leží, jak je správně zapojovat jednotlivě, v praxi pozic i co znamená velký tělesný zámek. Společně objevíme sílu stimulace toku energie a prohloubení jógové praxe, kterou nám přináší právě praxe tělesných zámků. Naučíme se intenzivněji pracovat s energetickou vrstvou těla a projedem hloubeji do našeho podvědomí.

Navazující lekce na lekci „Jak na předklony“. Záklony nejsou věda, ale pro jejich provedení je důležité dodržet několik důležitých věcí. Zvláště zpočátku je na místě jistá opatrnost a především trpělivost. Není však nutné se záklonů bát ani není dobré je ze své praxe vynechávat. Nejprve rozehřejeme tělo při pozdravech slunce a pozicích vestoje, rozhýbáme naše kyčle a záda a nakonec si ukážeme i trochu těžší záklonové pozice a pár tipů, jak na záklonových pozicích pracovat.

Představuje pomalý a plynulý návrat zpět do kondice. Je určena všem ženám 6 týdnů po spontánním porodu. Ženy, které porodily císařským řezem, mohou začít praktikovat tuto lekci 3 měsíce po operaci. Lekce se zaměřuje na trénink oblasti středu těla, posílení břišních svalů, posílení svalů dna pánevního. Celkově na obnovu energie, svalové síly, vytrvalosti a odolnosti po porodu.

Workshop je určen všem těhotným ženám, u kterých probíhá těhotenství fyziologicky, po ukončeném prvním trimestru. Těhotenská jóga působí komplexně na celé tělo i mysl. Podporuje zdraví na základě fyzického a psychického tréninku, posiluje tělo a energie.

Video obsahuje sekvenci předklonů s návodem jak na ně. Nejprve se rozehřejeme několika pozdravy slunce a sérií pozic vestoje a zbytek lekce věnujeme předklonovým pozicím. Mám se předklánět s kulatými, či rovnými zády? A proč je u předklonů důležité břicho a pánevní dno? To a mnohem více se dozvíte ve videu.

Workshop je určený pro všechny, kteří chtějí pochopit, co je třeba k pohybu lidského těla a současné s tím cvičení jógových pozic. V rámci části dýchání se věnuji plnému jógovému dechu, mudrám dechu, hathénám dechu a také základnímu dechu udždžají, který je vhodný pro dynamické cvičení jógy.

Vinyasa jóga nam dáva obrovskú škálu možností sa realizovať v svojej domácej praxi. Vhodným výberom ásan pospájaných do sekvencí Vam ukážem, ako posíliť stred tela, otvoriť kyčle, uvoľniť ramena, či zlepšiť svoj balance. Dĺžka aj obtiažnosť Vašej praxe (či lekce, ktorú budete viesť pre svojich klientov), musíte prispôsobiť Vašim schopnostiam a taktiež úrovni Vašich klientov.„Dlouhé sezení, nadmíra stresu, špatné zatěžování, to jsou důvody, které vedou k pocitům tenze, bolesti i snížené hybnosti kyčelních kloubů. Bohužel toto trápí velkou část populace a myslím, si, že je fajn lektorům i lidem, kteří hledají hlubší poznání techniky jógových pozic vysvětlit, jaké svaly provádí vnější rotaci v kyčelním kloubu a jak správně provádět.“- Zuzka Klingrová

Stoje na rukou jsou výzvou, často i strachem v očích praktujících. Je to motivace, je to touha a přitom obava. Naučte se krok po kroku připravit se na stoje na rukách hravou cestou s Tomášem Strnadem. 

"Stoje na rukou vyžadují spousty času, úsilí, hravost, vášeň a hlavně trpělivost, bez těchto věcí našeho stoje na rukou nikdy nedosáhneme. Inverzní pozice byli odjakživa součástí mého života", dodává Tomáš. 

Súrja Namaskár (tzv. „pozdrav slunci“) je velmi dostupné a zároveň snadno osvojitelné tradiční cvičení jógy. Poskytuje aspirantům hluboce blahodárné účinky, spojené s obsáhlou dynamizací celé bytosti a s probuzením a harmonickým rozšířením solárního aspektu v člověku, který toto cvičení praktikuje.
Energy studio virtual
JógaMarket
Power Yoga Akademie
Jóga Dnes virtual