Výukové workshopy startují od 1.5.2018 

Současná „technická“ doba s sebou přináší i možnosti a neomezené prostředky pro vzdělávání se a seberozvoj. V rámci on-line jógové TV Jóga Virtual jsme pro vás připravili výukové workshopy (semináře), které jsou určené pro všechny zájemce z řad studentů jógy nebo široké veřejnosti, kteří mají zájem rozvinout a prohloubit konkrétní jógové téma. 

V rámci 60–75 minut strávíte s lektorem čas, ve kterém při sledování videa a instrukcí proniknete do problematiky daného tématu. Věříme, že on-line vzdělávání, vám pomůže pochopit jógovou problematiku a zefektivnit váš studijní čas. 

Připravované workshopy:

  • Naučte se pozdrav slunci a jeho varianty - Petra Záveská Duspivová
  • Dech, pohyb a relaxace pohledem jógové terapie - Václav Krejčík 
  • Flexibilita kyčelních kloubů - Zuzana Klingrová 
  • Cesta ke stoji na rukách - Tomáš Strnad 
  • Principy vinyása jógy a sekvencí - Veronika Ševčíková 

Workshopy

Súrja Namaskár (tzv. „pozdrav slunci“) je velmi dostupné a zároveň snadno osvojitelné tradiční cvičení jógy. Poskytuje aspirantům hluboce blahodárné účinky, spojené s obsáhlou dynamizací celé bytosti a s probuzením a harmonickým rozšířením solárního aspektu v člověku, který toto cvičení praktikuje.

Stoje na rukou jsou výzvou, často i strachem v očích praktujících. Je to motivace, je to touha a přitom obava. Naučte se krok po kroku připravit se na stoje na rukách hravou cestou s Tomášem Strnadem. 

"Stoje na rukou vyžadují spousty času, úsilí, hravost, vášeň a hlavně trpělivost, bez těchto věcí našeho stoje na rukou nikdy nedosáhneme. Inverzní pozice byli odjakživa součástí mého života", dodává Tomáš. 

Vinyasa jóga nam dáva obrovskú škálu možností sa realizovať v svojej domácej praxi. Vhodným výberom ásan pospájaných do sekvencí Vam ukážem, ako posíliť stred tela, otvoriť kyčle, uvoľniť ramena, či zlepšiť svoj balance. Dĺžka aj obtiažnosť Vašej praxe (či lekce, ktorú budete viesť pre svojich klientov), musíte prispôsobiť Vašim schopnostiam a taktiež úrovni Vašich klientov.„Dlouhé sezení, nadmíra stresu, špatné zatěžování, to jsou důvody, které vedou k pocitům tenze, bolesti i snížené hybnosti kyčelních kloubů. Bohužel toto trápí velkou část populace a myslím, si, že je fajn lektorům i lidem, kteří hledají hlubší poznání techniky jógových pozic vysvětlit, jaké svaly provádí vnější rotaci v kyčelním kloubu a jak správně provádět.“- Zuzka Klingrová

Workshop je určený pro všechny, kteří chtějí pochopit, co je třeba k pohybu lidského těla a současné s tím cvičení jógových pozic. V rámci části dýchání se věnuji plnému jógovému dechu, mudrám dechu, hathénám dechu a také základnímu dechu udždžají, který je vhodný pro dynamické cvičení jógy.
JógaMarket
BIndu Yoga studio
Jóga Dnes virtual
Happyoga Brno
Spirtyoga Beroun
Energy studio virtual