DETOX HLAVY aneb DENÍK pro meditační čtení a psaní v praxi

DETOX HLAVY aneb DENÍK pro meditační čtení a psaní v praxi

Tolik financí vynakládáme za prostředky, které mají udržet zdraví, vitalitu i radost. Hledáme v “novinkách”, tajemných názvech, kuriozitách a často i nesmyslech. Přitom stačí…využít to nejlevnější a nejpřirozenější, co máme každou chvíli života při sobě: DECH.

Dech je základem pro zdraví i DETOX hlavy a tak se vydejte s Václavem Krejčíkem k jednoduchým postupům, jak sami se sebou pracovat, abyste se cítili dobře. 

 

Cena: 690 Kč (6 dílů) pro všechny, kteří nemají tarif JV basic obsahující 2 online kurzy počas celé doby předplatného. 

Celkový čas: 120 minut 

Partneři: Pure District a Yoga Market

Kurz nenahrazuje lékařskou péči a je vhodný pro zdravé osoby. 

  • Předplatitele Jóga Dnes s tarifem JV BASIC mohou kurz využívat v rámci svého tarifu zdarma, pokud již necvičili s 2 on-line kurzy po dobu trvání předplatného (včetně prodlužování předplatného).
  • Jste-li student Power Yoga Akademie, po absolování kurzu získáte certifikát pro uplatnění v rámci hospitačních lekcí studia programu Instruktor jógy.

Přihlaste se, prosímRegistrace | Zapomenuté heslo

Start kurzu: kdykoli
Obtížnost: všichni
Lektor: Václav Krejčík
Počet lekcí: 7

Popis kurzu

 

Dech - okysličení nás drží při životě. 

Dech - pozorností měníme délku a kvalitu dechu a vstupujeme do orgánových soustav skrz řízení dechu.

Dech - transformujeme automatické dechové vzorce. 

Dech - prací s dechem dokážeme proměnit své mentální nastavení, vitalitu, kvalitu života i duchovní sílu. Býváme odpojeni od sebe sama i od “něčeho víc” a tak kultivací dechu a prací s pozorností jsme 

 

Obsah

  • Úvod do meditace
  • Základní techniky meditace
  • Dech pro zdraví
  • Pránájáma (dechové techniky pro každý den)
  • Relaxace
  • Vizualizace
  • Mindfulness (schopnost „být a nechat plynout“)

 

Upozornění:

Předplatitele JÓGA DNES zdarma v rámci tarifu basic, pokud již nebyly využity 2 on-line kurzy v rámci celkové doby předplatného.

 

Jednotlivé lekce

Úvod …připravte se na detox mysli

Úvod …připravte se na detox mysli

Jógová praxe zaměřená na relaxaci a meditaci vyžaduje jednoduchou přípravu. Seznamte se s tím, co je třeba udělat, aby vaše relaxace byla účinná, jaké pomůcky zvolit a jak je použít pro zlepšení např. sedů i samotné kvality relaxace. Vítejte při sledování nového online kurz DETOX HLAVY.


Vědomí dechu v těle …aktivujte plíce

Vědomí dechu v těle …aktivujte plíce

Lehněte si, nebo se posaďte, zavřete oči a oddejte se mému slovu, kterým vás provedu relaxací a vědomím dechu v těle. Připravte si místo pro jednoduchou dechovou terapii a inspirujte se k radosti skrz pozornost s točenou k dechu.


Řízení dechu …prohlubte spojení

Řízení dechu …prohlubte spojení

Dech je spojovatelem mezi všemi úrovněmi lidské bytosti. Je tím, kdo tiší, zklidňuje, vyživuje a pročišťuje. Začněte svůj dech trénovat, veďte ho, vnímejte a prociťte.

Uvědomte si rozdíl mezi fyziologickým a energetickým vnímáním dechu. Počítejte dech pro prohloubení a zpomalení - proměňte tím základní dechový vzorec. Inspirujte se "boxovým" dechem. 


Jas mysli v meditaci …aby smysly nevládly

Jas mysli v meditaci …aby smysly nevládly

Meditace není nic nemožného a složitého. Je to běžnost, jen představa o ní je "nadpřirozená". Stačí se zastavit, posadit se, dýchat ...a nechat být, což je nejpokročilejší stav meditace.

Co je to meditace řízená a volná? Jak směřovat pozornost a kam? Orientujte svou pozornost ke zvuku (šabda krije) nebo zraku (trátak), vymezte ji směr.

Má-li mysl předmět svého zájmu, přechází do relaxačního - meditačního modu a k očistě. 


Emoční vrtění …vyrovnání polarit

Emoční vrtění …vyrovnání polarit

Emoce vzniknout okamžitě, přijde-li nějaký podnět do mozku. Je tak rychlá, že právě proto je třeba trénovat nádech a výdech, abychom dokázali zvětšit ten čas, než emoce vznikne. Mozek se rozhoduje na základě líbí/ nelíbí, a tak polarity ve všem pronikají naší myslí. 

Relaxujte tělo a dech. Nechte dech plynout. Je možné, že se objeví mnoho podnětů, které by mysl chtěly zaujmout. Emoce přijdou a budou se vrtět, to je normální...ZKUSTE TO NECHAT BÝT a jen pozorujte.


Pozitivní mysl …tvořte svou pozitivní realitu

Pozitivní mysl …tvořte svou pozitivní realitu

Pročištěním energie skrz kapálabháti, udždžají a nádí šódhanu dojdete přes rozbouření energie k jejímu ladění - až postupně ke klidu. V čase zastavení se v rámci tohoto dílu budete věnovat vizualizaci. 


Jak čistit mysl …Deník pro meditační čtení a psaní v praxi

Jak čistit mysl …Deník pro meditační čtení a psaní v praxi

Mysl nemůže být zcela čistá a jasná, ale jinak se chová jak opice. Skáče sem a tam a to její přirozenost. Je receptivní jako houba. Nasaje cokoliv se k ní dostane.

Naší schopností je být v postoji pozorovatele, tedy oddáleni od aktuálního dení ve vnějším i vnitřním světě. Jóga tuto dovednost trénuje. 

 

Energy studio virtual
JógaMarket
Power Yoga Akademie
Jóga Dnes virtual