Powerjóga flow & restore - elektronická verze DVD

Powerjóga flow & restore - elektronická verze DVD

Jednoduché cvičení jógových sestav, stejně jako i různé tipy a fígle, jak provést „náročné“ pozice, které jógový nadšenec staví na piedestal svého zájmu, jsou součástí DVD Powerjóga Flow&Restore.

DVD je stejné, jako samostatný nosič DVD. Po zakoupení DVD v elektronické podobě si ho můžete stáhnout do PC a pro jeho přehrávání můžete být off-line. 

Lektor: Václav Krejčík 

Celkový čas: 1:52 hodin.

Rok výroby: 2017

Přihlaste se, prosímRegistrace | Zapomenuté heslo


Popis

Cvičení a praxe powerjógy jsou vhodným tréninkem pro budování rituálů a vhodných životních návyků. Stačí se pravidelně, každé ráno na 20 minut, postavit na svou podložku a začít. Buď se rozhýbat a dobít energii pozdravem slunci, nebo se aktivovat krátkými sestavami ásan, které pomohou rozproudit vnitřní oheň ágni a také uvolní, zklidní nervovou soustavu. Stačí tak málo... jen chtít a dělat to pravidelně. Závěrečnou meditací vyladíte mysl na celý den nebo ji očistíte ve chvílích, kdy je zaplněna informacemi, emocemi a hlava se zmítá v mnohosti. Ve společnosti dechu se tělo, mysl i duše spojí, a vytvoří tak harmonizující vibrující celek a dobrou náladu.

 

Plynutí jógy – flow&restore

Je jednoduché a příjemné, když jednotlivé pozice v lekci jógy plynou, kdy jedna pozice navazuje na druhou a vše se odehrává v rytmu dechu. Průběžné zastavení se v top pozici prohloubí uvolnění a účinnost vybrané pozice. Je to jako tanec, který svou ladností odráží spojení pohybu a dechu. Z pozice diváka vypadá pak sekvence ásan, nebo tanec, velice jednoduše, ale cvičenec nebo tanečník ví, kolik pravidelných jógových praxí a tréninků musel absolvovat, aby vnímání pozorujícího bylo takové.

Dech je základem praxe jógy, a tedy i plynutí, které přirozeně vytvářejí v těle teplo a sílu. Takto získaná síla potom slouží v běžném životě pro zvládání situací života, které připlouvají. Podlehneme-li myšlenkovému tanci, můžeme si způsobit přetížení. Zacyklíme se a nevíme jak ven. Pokud jsme schopni tento stav svou pozorností vnímat a uvědomujeme si ho, dech vždy pomůže ke klidné mysli. Dech a pozornost tvoří nerozlučnou dvojici. Pomáhají v celé jógové praxi.


Hluboké uvolnění „restore“ vychází zevnitř těla a mysli, když vše necháme být. A tak se otevíráme po jangové praxi ásan plynutí – „flow“ a druhému pólu jin – restore a necháváme tělo delší dobu setrvat v pozici s pomůckami, které dovolí tělu hluboce se uvolnit. Uvolnění těla se přenáší i do mysli a jako dvě spojené nádoby uvolní vlnu energie. Je to relaxační odezva na setrvání v ásaně. Je to stav relativně unavené mysli, která byla utahána ásanami a sekvencemi, a nyní nastává kýžené „let it be“. Popsané slovně to zní velice jednoduše, vzpomínáte... jako pozorování tanečníka bravurně scénicky vyjadřujícího emoce a pocity ve svém tanci. Opak je pravdou. Je to nejnáročnější úkol každého, kdo chce být v pohodě a klidu. Jóga toto vše trénuje při cvičební ásanové praxi, stejně jako při meditaci. Tato pravidelná praxe pomůže v tom, abychom jednou v životě mohli svůj um aplikovat do běžných situací, které se nám zdají těžké, nespravedlivé a špatné. S tímto novým přístupem flow&restore může každý den být radostí, a ne starostí.

Program DVD Powerjóga Flow & Restore:

Powerjóga Flow
sestava 1
sestava 2
sestava 3
Sekvence Restore
Očistná meditace
Meditace "vnitřní chrám"
Naučte se
albatros, vrána
holub, ležící hrdina
letící holub
Tipy na cvičení pozic

Jednotlivé lekce

Úvod a upozornění

Úvod a upozornění

Vše od DVD Powerjóga flow & restore + právní a zdravotní upozornění. 


Sekvence FLOW

Sekvence FLOW

Plynulé spojení pozic a dechu v sekvence vytváří v organismu teplo. 

Čas: 25:33 minut. 


Sekvence FLOW - záklony

Sekvence FLOW - záklony

Nechte se unést krásou a silou záklonů.

Čas: 19:24 minut. 


Sekvence FLOW - pozice na zemi

Sekvence FLOW - pozice na zemi

Jednoduchá sekvence pozic na zemi.

Čas: 03:28 minut. 


Sekvence RESTORE

Sekvence RESTORE

Nechte se unést klidem a pohodou pozic s pomůckami. 

Čas: 07:07 minut. 


Očistná meditace

Očistná meditace

Posaďte se, udělejte si pohodlí a .....jen buďte. 

Čas: 09:30 minut. 


Meditace Vnitřní chrám

Meditace Vnitřní chrám

Ponořte se do hloubky....sebe sama.

Čas: 09:30 minut. 


Naučte se vránu a albatrose

Naučte se vránu a albatrose

Technika a fígle - jak na vránu a albatrose?


Naučte se holubího krále a ležícího hrdinu

Naučte se holubího krále a ležícího hrdinu

Naučte se holubího krále a ležícího hrdinu. 


Naučte se letícího holuba

Naučte se letícího holuba

Vzlétněte ...letící holub


Tipy pro cvičení pozic

Tipy pro cvičení pozic

Jak cvičit pozice, jaké pravidla dodržovat, jak dýchat...vše důležité pro jógovou praxi. 

Energy studio virtual
JógaMarket
Power Yoga Akademie
Jóga Dnes virtual