Jóga pro zdravá záda - kurz

Jóga pro zdravá záda - kurz

10ti dílný kurz Jóga pro zdravá záda startuje 22.9.2016! Prohlédněte si kurz a pokud chcete cvičit a něco udělat pro dobrou kondici svých zad, přihlaste se právě teď. Do kurzu můžete vstoupit kdykoliv. 

Lektoři: Václav Krejčík a Jakub Šamberger 

Cena pro nepředplatitele JD: 359 Kč 

Kurz je vhodný pro všechny, kteří se chtějí naučit optimálně používat své tělo v rámci jógové praxe, nebo pro ty, kteří mají záda unavená a přetížená z nevhodného sezení a stereotypního zatížení. 

Kurz Jóga pro zdravá záda nenahrazuje zdravotní péči. Máte-li nějaká závažná omezení, je třeba vyhledat lékaře. S lékařem a následně fyzioterapeutem konzultujte své rozhodnutí cvičit. Seriál Jóga pro zdravá záda je prevencí.

  • Předplatitele Jóga Dnes s tarifem JV BASIC mohou kurz využívat v rámci svého tarifu zdarma, pokud již necvičili s dvěma on-line kurzy.
  • Jste-li student Power Yoga Akademie, po absolování kurzu získáte certifikát pro uplatnění v rámci hospitačních lekcí studia programu Instruktor jógy.

Přihlaste se, prosímRegistrace | Zapomenuté heslo

Start kurzu: kdykoli
Obtížnost: všichni
Lektor: Václav Krejčík, Jakub Šamberger
Počet lekcí: 10

Popis kurzu

Kurz jógy pro zdravá záda nabízí 10 lekcí a další videa, která jsou zaměřená na posílení středu těla, správné dýchání a plynulé cvičení jógy v rámci možností Vašeho těla. Systematicky od základu spolupracujte s instruktory na regeneraci zad. 

V 10 lekcích se naučíte základům správného pohybu, který je postaven na dechu, vhodném a vědomém nastavení těla. On-line kurz Jógy pro zdravá záda vycházející z výuky základních vývojových pozic blahodárně obnovujících a regenerujících tělo rozvíjí vhodné pohybové návyky. Práce s dechem, s vlastním tělem a vědomou pozorností obnovuje základní přirozené pohybové vzorce, které pak umožňují optimální pohyb i v lekcích různých stylů jógy. Kurz je vhodný pro všechny, kteří cítí potřebu věnovat péči svým zádům.

Kurz jógy pro zdravá záda využívá míčkování a válcování, vývojovou kineziologii, principy řízeného pohybu, jógové pomůcky a různé jógové a fyzioterapeutické koncepty. Systematicky od začátků jste seznámeni s jógovou praxí zaměřenou na regeneraci zad, jejímž cílem je předcházet problémům se zády anebo regenerovat již záda přetížená. Kurz nenahrazuje lékařskou péči a je prevencí, nebo porehabilitačním tréninkem ve chvíli, kdy bylo cvičení ošetřujícím lékařem a fyzioterapeutem doporučeno. V rámci cílené jógové praxe rozproudíte a obnovíte energii a nastavíte pravidelný pohyb, jako rituál, který patří ke každému dnu, stejně jako např. čištění zubů. Cvičte pravidelně, a vytvořte tak pohybový rituál, který bude základem vaši fyzické pohody.

Lekce trvají od 15 do 30 minut. Kurz obsahuje 10 dílů a různé tipy, které pomohou v pochopení či prohloubení jógové praxe zaměřené na zdravá záda. Každá nová lekce se uvolňuje vždy po týdnu, a proto si vyberte ještě jeden den nebo více, kdy si lekci zopakujete. Zabývejte se i tipy, které vám přinesou informace a praktické návody na dýchání, správné držení těla, spinální cvičení, kočky a také relaxaci. Na konci celého programu si můžete zacvičit 45minutovou lekci, a zúročit tak všechny naučené techniky a pozice. Navíc celé tělo můžete protáhnout v rámci restorativní jógy a její sekvence na protažení iliopsoásu a zad.

Natočená videa jsou vám stále k dispozici (všem, kteří mají aktivní předplatné JÓGA DNES, JÓGA VIRTUAL - 1 rok, nebo kurz si zakoupili) v průběhu týdne i po ukončení 10lekcového kurzu, a tak ke kurzu s lektory Václavem Krejčikem a Jakubem Šambergerem budete mít stálý přístup.

Intenzita kurzu je daná a nelze měnit. O každé nové lekci vás informuje e-mail, stejně jako o vaší registraci do kurzu. Nespěchejte však na tyto informace okamžitým zkoumáním e-mailu. Než zpráva dorazí, je třeba trochu času. U každé lekce je možné řešit s lektorem v rámci on-line poradny vaše dotazy.

Kurz Jóga pro zdravá záda nenahrazuje zdravotní péči. Máte-li nějaká závažná omezení, je třeba vyhledat lékaře. S lékařem a následně fyzioterapeutem konzultujte své rozhodnutí cvičit. Seriál Jóga pro zdravá záda je prevencí. 

 

Jednotlivé lekce

29. 06. 2020 Jóga pro zdravá záda 1. díl

Název: Naučte se cvičit, používat své tělo a dýchat

Lektor: Václav Krejčík 

Celkový čas: 23:12 minut

Tip:

  • Úvod
  • Protažení zad

29. 06. 2020 Jóga pro zdravá záda 2. díl

Název: Protáhněte se a cvičte vědomě! 

Lektor: Václav Krejčík 

Celkový čas: 25:35 minut

TIP:

  • Masáž plosky chodidla

29. 06. 2020 Jóga pro zdravá záda 3. díl

Název: Ranní jógový rituál protažení

Lektor: Jakub Šamberger

Celkový čas: 28:33 minut

TIP:

  • Krokodýlí cviky (Václav Krejčík)

29. 06. 2020 Jóga pro zdravá záda 4. díl

Název: Vývojové pozice - funkční střed těla 

Lektor: Václav Krejčík

Celkový čas: 26:53 minut 


29. 06. 2020 Jóga pro zdravá záda 5. díl

Název: Uvolnění zad a posílení středu těla

Lektor: Jakub Šamberger 

Celkový čas: 21:07 minut 


29. 06. 2020 Jóga pro zdravá záda 6. díl

Název: Intenzivní trénink CORE + pěnový válec 

Lektor: Václav Krejčík 

Celkový čas: 17.00 minut

 

 


29. 06. 2020 Jóga pro zdravá záda 7. díl

Název: Restorativní jóga 

Lektor: Václav Krejčík

Celkový čas: 44:04 minut. 


29. 06. 2020 Jóga pro zdravá záda 8. díl

Název: Pozdrav slunci pro zdravá záda

Lektor: Jakub Šamberger 

Celkový čas: 12:15 minut 

 


29. 06. 2020 Jóga pro zdravá záda 9. díl

Název: Principy jógové terapie ve cvičení ásan

Lektor: Václav Krejčík

Celkový čas: 11:26 minut

 


29. 06. 2020 Jóga pro zdravá záda 10. díl

Název: Jóga pro zdravá záda (celá lekce)

Lektor: Jakub Šamberger

Celkový čas: 54:14 minut

Energy studio virtual
JógaMarket
Power Yoga Akademie
Jóga Dnes virtual