Jóga pro začátečníky - kurz

Jóga pro začátečníky - kurz

10 dílný seriál jógy pro začátečníky vás seznámí se základní jógovu praxí: rozcvičením, zapojením středu těla, nácvikem dýchání, správným provádění pozdravu slunci a základních pozic, plným dechem a dechem udždžají, pránájámou, relaxačními technikami a základní meditaci. 

Lekce se otevírají s intenzitou 7 dnů. Jiná intenzita není možná. Každá lekce obsahuje základní video lekci a video tipy. Popis lekce je otevřený s dnem spuštění lekce. 

 • Objednat kurz (pro nepředplatitele, cena 359 Kč)
 • Předplatitele Jóga Dnes s tarifem JV BASIC mohou kurz využívat v rámci svého tarifu zdarma, pokud již necvičili s dvěma on-line kurzy.
 • Jste-li student Power Yoga Akademie, po absolování kurzu získáte certifikát pro uplatnění v rámci hospitačních lekcí studia programu Instruktor jógy.

dl-mejte-sveho-instruktora-a2[1]

Přihlaste se, prosímRegistrace | Zapomenuté heslo

Start kurzu: kdykoli
Obtížnost: začátečníci
Lektor: Václav Krejčík
Počet lekcí: 10

Popis kurzu

Lekce od 30 do 60 minut je určeny všem, kteří chtějí začít cvičit jógu. Jednoduchými, jasnými a srozumitelnými pokyny provádí Václav Krejčík různými lekcemi jógy. V rámci kurzu se setkáte i s hosty, kteří vám ukáží další pohled na praxi jógy a zopakují s vámi to, co jste se v základním kurzu naučili. Hosty základního kurzu jsou: Jakub Šamberger a Katka Bílková. 

Jóga má pozitivní vliv na rozvoj fyzické a psychické kondice, ladění hormonální a nervové soustavy a celkové dobíjení baterek. Lekce jógy naučí správnému držení těla a jeho využívání při cvičení jógy. Základní bloky lekce jsou doplněné tipy, které rozšíří a posunou vaší praxi o kus dále.

Lekce jsou vhodné pro všechny, kteří nemají zdravotní překážky a rozhodnou se pravidelně cvičit. Pokud máte zdravotní problém, konzultujte svůj zdravotní stav a rozhodnutí cvičit s ošetřujícím lékařem. Rady v tomto kurzu nenahrazují lékařskou péči. 

V tomto základním kurzu se naučíte:

 • uvolnit tělo
 • rozcvičit tělo
 • ovládat střed těla
 • vědomě dýchat (plný jógový dech, brániční dýchání, udždžáji)
 • praktikovat pozdrav slunci
 • praktikovat a rozvíjet pozice bojovníků 1-3
 • pozice: trojúhelník, poloviční trojúhelník, obrácený trojúhelník, obrácený poloviční trojúhelník, pyramida, torze v bojovníkovi 3, rovnovážný bojovník, židle, strom, hůl, kleště, Matsjéndrova pozice, loďka, stůl, most, jógové kolo, kobylka, sed na patách, zkřížený sed, pozice mrtvoly, pozice dítěte
 • přípravu na pozici svíčky a její praxi
 • základní hásta mudry
 • relaxaci těla a mysli
 • koncentrovat se 
 • jednoduché techniky meditace
 • dobíjet sami sobě baterky.

 

INFO

Nejste předplatitel kurzu a chcete kurz využívat
On-line kurzy jsou určeny všem, kteří chtějí cvičit. Cena 10 lekci je 359,-Kč. Klikněte na objednat kurz a převodem, nebo platební kartou uhraďte kurz. Po spárování platby v systému dojde k otevření kurzu a vy můžete cvičit. Na váš e-mail přijde informace o aktivování on-line kurzu jógy pro začátečníky a při každé další lekci vás opět bude e-mail informovat, že se otevřela nová lekce. Lekce se otevírají pravidelně po 7 dnech a není možná jiná intenzita. Součástí kurzu jsou tipy, kterými můžete trénovat to, co zrovna kurz přináší intenzivněji. V rámci každé lekce můžete také pokládat autorovi Václavu Krejčíkovi své dotazy a komunikovat s ním přes poradnu v rámci každé lekce.

Jste předplatitel JÓGA DNES, roční předplatitel JÓGA VIRTUAL
Přihlášení na kurz je jednoduché. Svou e-mailovou adresu, se kterou jste si zakoupili předplatné, zadejte v pravém horním rohu na www.jogavirtual.cz. Tím se přihlásíte ke sledování videí (standardní postup pro sledování videí). Ve svém kurzu uvidíte ikonu "spustit kurz". Kliknete a kurz se vám automaticky spustí. Na váš e-mail přijde informace o aktivování on-line kurzu jógy pro začátečníky a při každé další lekci vás opět bude e-mail informovat, že se otevřela nová lekce, nebo tip v rámci kurzu. Lekce se otevírají pravidelně po 7 dnech a není možná jiná intenzita. Součástí kurzu jsou tipy, kterými můžete trénovat to, co zrovna kurz přináší intenzivněji. V rámci každé lekce můžete také pokládat autorovi Václavu Krejčíkovi své dotazy a komunikovat s ním přes poradnu v rámci každé lekce. Předplatitele JÓGA VIRTUAL.cz 1, 3 a 6 měsíců kurz nemohou využívat. Pouze předplatné pro 12 měsíců mohou cvičit s on-line kurzem jógy zdarma.


Předplatitele s aktivním předplatným, ne však pokrývající dobu 10 týdnů kurzu
Pokud v začátku kurzu máte aktivní předplatné, kurz vám bude umožněno sledovat. Ve chvíli, kdy předplatné skončí a nebude předplatné včas prodlouženo, kurz se ukončí. Proto doporučujeme včasné prodloužení předplatného časopisu JÓGA DNES.

Zůstává mi přístup do kurzu i po uplynutí kurzu?
Ano, zůstává všem, kteří si kurz zakoupili. S kurzem můžete stále cvičit. Předplatitelům se kurz otevírá po dobu jejich předplatného. Po vypršení předplatného a jeho neprodloužení není ke kurzu přístup. Pro neomezenost doporučujeme předplatné JÓGA DNES, se kterým máte vstupy do JÓGA VIRTUAL.cz zcela zdarma.

 

 

Jednotlivé lekce

30. 10. 2018 On-line jóga pro začátečníky 1

První díl on-line kurzu jógy pro začátečníky je věnovaný základnímu rozcvičení, učení pozdravu slunci A (súrjá namaskár) a plynulému dýchání. Instrukce lektora vedou k pochopení zdravého provádění jógového pohybu. Technika plného dechu, práce středu těla a závěrečné relaxace tvoří ucelenou jógovou praxi.

Celkový čas základního programu: 35 minut.

Tipy: 2 videa jógových technik (o kurzu, dechová relaxace) 


30. 10. 2018 On-line jóga pro začátečníky 2

Ve druhém díle on-line kurzu jógy pro začátečníky využijete pozdravu slunci a již naučených pozic, abyste připojili jednoduchou sekvenci tančícího bojovníka, která je zaměřena na úklony. Přes úvodní meditaci, práci s dechem a rozcvičení těla protáhnete a posílíte svaly celého těla v pozicích ve stoji a na zemi.

Celkový čas základního programu: 36 minut. 

Tipy: jógové video - Jak na relaxaci a praxi?


30. 10. 2018 On-line jóga pro začátečníky 3

Ve třetí lekci kurzu jógy pro začátečníky využijete své snažení plynulosti více jak v hodinové lekce jógy. V rámci celé lekce, instruktor Václav Krejčík zábavnou formou podává instrukce technik pozic, motivuje vás v jógové praxi a detailními informacemi o pozicích i momentech filosofie jógy vede celou lekcí, která využívá shrnujícím způsobem to, co již znáte. Cílem lekce je vědomé dýchání, které rozvíjí celou jógovou praxi.

Celkový čas základního programu: 1:02:00 hodin.

Tipy: uvolnění zad.


30. 10. 2018 On-line jóga pro začátečníky 4

Čtvrtý díl on-line kurzu jógy pro začátečníky jemným způsobem ladí kondici těla. Spojením dechu a pohybu dohromady vzniká dynamika lekce. Nejedná se o rychlost, ale efektivní spojení plynulého dechu a v něm se rozvíjí pozice. V dnešní lekci spojíme pozice, které jsme se naučili s pozicemi novými, ale spechat nebudeme. Jóga má ráda čas, stejně jako Indie. Pro Indy je čas bezpředmětný a tak pomalu a v klidu budeme postupovat dál. 

Čas hlavní části: 48:28 minut. 

Tip: Hásta mudry. 


30. 10. 2018 On-line jóga pro začátečníky 5

V pátém dílu kurzu jógy pro začátečníky se zaměříte na intenzivní práci ve středu těla, stejně jako na plynulost lekce jógy. Sílu středu budete potřebovat v rámci další praxe jógy v tomto kurzu, protože od páté lekce se zaměříte na trénink pozice svičky. Aby bylo možné zvednout nahoru dolní končetiny vleže na zádech, je třeba zapojení břišních svalů.

Lektor: Jakub Šamberger

Celkový čas: 53:40 minut. 

 


30. 10. 2018 On-line jóga pro začátečníky 6

V rámci šestého dílu on-line kurzu jógy pro začátečníky se trochu “vykolejíte” a také ve vtipném komentáři se pobavíte. Vše, co jste se naučili, obměníte a vstoupíte do trochu jiné trvorby lekce jógy. V novém díle kurzu se naučíte například rišikéšský pozdrav slunci. Touto lekcí začíná výuka pozice svíčky v její adaptaci - lomená svíčka (viparitá karaní).

Celkový čas: 59:30 minut.


30. 10. 2018 On-line jóga pro začátečníky 7

V sedmém dílu on-line kurzu jógy pro začátečníky se seznámíte s Katkou Bílkovou, lektorkou jógy, která se ve své lekci zaměřila na přáci středu těla, plynutí ásan společně s dechem a pohodu. Její ženská energie obohatí radost a uvolnění v rámci celé lekce jógy pro začátečníky.

Lektor: Katka Bílková 

Celkový čas: 56.33 minut.


30. 10. 2018 On-line jóga pro začátečníky 8

V osmém dílu kurzu jógy pro začáteníky budete Václavem Krejčíkem vedeni k plynulému a dynamickému postupování celou lekcí. Tato lekce je intenzivním tréninkem těla. Možná se objeví na vašem čele pot, možná budete vnímat, jak účinná praxe jógových ásan je.

Celkový čas: 46:10 minut. 

Tip: střed těla


30. 10. 2018 On-line jóga pro začátečníky 9

9. díl on-line kurzu jógy pro začátečníky je zaměřený na plynulé rozvíjení pozic v závislosti na dechu. Petra vás provede velice jemnou lekcí, ve které máte dostatek času na uvědomění si každé z pozic. Příjemné výdrže v pozicích, stejně jako variabilita lekce tvoří základ téměř hodinové lekce jógy, ve které shrnujícím způsobem zopakujete vše, co jste se v on-line kurzu naučili.

Lektorka: Petra Záveská Duspivová.

Celkový čas: 55:25 minut.


30. 10. 2018 On-line jóga pro začátečníky 10

V desátém dílu on-line kurzu jógy pro začátečníky si užijete volnost, pohodu a klid ucelené lekce jógy s Václavem Krejčíkem. Tentokrát se v desáté lekci objeví ti z vás, kteří pravidelně s on-line jógou cvičili. V základních sekvencích zopakujete a rozvinete to, co jste se v kurzu naučili.

Nyní je čas vykročit k vlastní jógové praxi a cvičit, cvičit a cvičit. Základy máte a tak můžete....

Celkový čas: 58:39 minut.

Lektor: Václav Krejčík 

Energy studio virtual
JógaMarket
Power Yoga Akademie
Jóga Dnes virtual